°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 15.04.2018

Fot. Pixabay

Dziś w programie przyjrzymy się ogrodowym alpinariom. Będzie okazja do wysłuchania rozmowy z Haliną Sieczką z Drezdenka o kwiatach, które hoduje w swoim ogrodzie. Porozmawiamy też z Marią Szymczak, która jest zafascynowana fotografowaniem kwiatów. 

Alpinarium to ogród zbudowany y ze skał, kamieni i ziemi. To próba odtworzenia naturalnego środowiska górskiego określonego terenu. Alpinaria stanowią działy ekologiczne ogrodów botanicznych. Można je podziwiać również w ogrodzie zielonogórskim – mówi przewodnik po tym obiekcie Sebastian Pilichowski:

 

Coraz więcej dzieje się już w ogrodach Lubuszan. Coraz chętniej i na coraz dłużej wychodzą na swoje działki. Izabela Patek odwiedziła w Drezdenku Halinę Sieczką, która działkę, w tym samym miejscu ma już od 44 lat.

 

A teraz rozmowa zarejestrowana w Zielonej Górze. Maria Szymczak nie potrafi przejść obojętnie obok żadnego kwiatu. Dziennie wykonuje dziesiątki zdjęć, na których uwiecznia kwiaty. Fotografie wykonuje zarówno w parkach, na skwerach, w ogrodach i kwiaciarniach.

Gdybyście Państwo chcieli, żebyśmy to właśnie Was odwiedzili z mikrofonem w Waszych ogrodach, napiszcie do nas na adres ogrody[at]zachod.pl.

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy e-mail czy IP, uprawnionym organom.