°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 13.05.2018

Fot. Pixabay

W programie o majowych pracach pielęgnacyjnych w ogrodzie, nasionach, zarówno warzyw jak i kwiatów, jakie możemy kupić w centrach ogrodniczych. Zajrzymy też do sadu jabłoniowego pod Gorzowem.

Wygląda na to, że postrach działkowców – Zimna Zośka w tym roku nam nie grozi. Mimo, że ogrodnicy wstrzymywali się jeszcze z wysadzaniem do gruntu niektórych roślin, aktualne prognozy pogody nie przewidują charakterystycznych dla połowy maja nocnych przymrozków, ale jak rzeczywiście będzie – dopiero się przekonamy.

 

O ogrodowych pracach jakie teraz się toczą i powinny się toczyć rozmawiamy z zielonogórską ogrodniczką Beatą Tokarz:

 

 

W czym może pomóc nam zakup nasion na taśmie i czego aktualnie szukają działkowcy w centrach ogrodniczych? Co kupić, żeby długo cieszyć się kwitnieniem roślin? Zapraszam do wysłuchania rozmowy z Agnieszką Kunicką z zielonogórskiego Centrum Gardenion:

 

Izabela Patek odwiedziła sad jabłoniowy przy Zespole Szkół Ogrodniczych w Zieleńcu. Eugeniusza Wegienka pytała jakie prace wykonuje się o tej porze roku w sadzie…

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady NETykiety oraz przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia może przekazać na wniosek uprawnionych organów dane identyfikacyjne użytkowników, tj. adresy e-mail, adresy IP