°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 11.03

Fot. Pixabay

W ogrodowym zawrocie głowy dziś o przygotowaniach do organizacji ogrodu warzywnego, przyjrzymy się też roślinie o nazwie Guzmania, a Gorzowianin Marek Pogorzelec opowie o swojej świeżo wydanej i rozchwytywanej przez pszczelarzy książce "Rośliny miododajne". 

Po bardzo mroźnym poprzednim tygodniu, znacznym ociepleniu w ostatnich dniach i zapowiadanych na dziś temperaturach dochodzących do kilkunastu stopni, z pewnością serca wielu działkowców zabiły mocniej. Z pracami ziemnymi warto poczekać aż ziemia rozmarznie, ale wysiewać można w domu, szykować także rozsady. Jak mówi zielonogórska ogrodniczka Beata Tokarz pomału można już szykować wczesne odmiany roślin do wysiania w gruncie:

 

Teraz porozmawiamy kwiecie z rodziny storczyków – Guzmanii, którą można spotkać w bardzo wielu odmianach kolorystycznych. Tajniki jej uprawy świetnie zna Irena Filoda. W rozmowie z Izabelą Patek podpowiada jak ją pielęgnować, podlewać, a także rozmnażać:

 

Gorzowianin Marek Pogorzelec, pasjonat przyrody, znawca roślin miododajnych i pszczół niedawno wydał swoją książkę, liczącą ponad 400 stron – rozchwytywaną zwłaszcza przez pszczelarzy – zatytułowaną  „Rośliny miododajne”.

Zbigniew Bodnar rozmawiał z nim o wspomnianych roślinach, pszczołach i kondycji lubuskiego rolnictwa i ogrodnictwa:

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady NETykiety oraz przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia może przekazać na wniosek uprawnionych organów dane identyfikacyjne użytkowników, tj. adresy e-mail, adresy IP