°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 10.06.2018

Fot. Pixabay

Dziś w programie m.in. o wpływie upałów na sytuację w ogrodach, będzie materiał z o czereśniach, którymi w pełni można się już delektować a także rozmowa o hodowli paproci. 

Beata Tokarz, zielonogórska ogrodniczka i projektantka terenów zielonych ma dziś kilka rad dotyczących podlewania roślin w okresie bardzo wysokich temperatur – zarówno roślin ogrodowych, jak i tych, które trzymamy na balkonach czy tarasach:

 

Jak uprawiać pelargonie ? O to Izabela Patek pytała o to Eugeniusza Wegienka, nauczyciela z Zespołu Szkół Ogrodniczych w Zieleńcu.

 

Czerwiec to pełnia sezonu na owoce. Truskawki na dobre królują od kilku tygodniu. Jest też coraz więcej czereśni. Lubuszanie mogą kupić te owoce w różnych odmianach, a stragany na targowiskach uginają się od owoców.

Co w tej chwili wybrać? Doradza Anna Wieczorek, współwłaścicielka sadu z Brzezia koło Sulechowa. Rozmawia Marta Czechowska:

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy e-mail czy IP, uprawnionym organom.