°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 1.07.2018

Fot. S. Misiak

O pełni ogrodowego sezonu rozmawiamy z ogrodniczką Beatą Tokarz, sprawdzamy jak bardzo ciepła wiosna wpłynęła na sytuację na lubuskich winnicach, ponownie odwiedzamy też obfitujący w przyrodnicze ciekawostki ogród dendrologiczny w Przelewicach. 

 

Zielonogórska ogrodniczka Beata Tokarz radzi, by dokumentować to co dzieje się naszych ogrodach, by jeszcze lepiej zaplanować nasadzenia w kolejnych sezonach. Czym warto zająć się aktualnie w ogrodzie? – tego również dowiemy się z rozmowy z naszą ekspertką:

 

W mijającym tygodniu odwiedziliśmy  też należącą do Romana Grada zielonogórską winnicę Julia. To jedno z miejsc, które znalazło się na liście obiektów polecanych do odwiedzenia w ramach Lubuskiego Karnetu Wakacyjnego Zielone Grona. Inauguracja projektu był głośna i wesoła, ale udało się nam zarejestrować rozmowę dotyczącą tego, co aktualnie absorbuje lubuskich winiarzy:

 

Zgodnie z zapowiedzią dziś ponownie odwiedzamy Przelewice. Dlaczego warto odwiedzić to miejsce i co w najbliższym czasie się tu zmieni? Z dyrektor ośrodka Beatą Osińską oraz kierownik arboretum Katarzyną Misiak rozmawiała Izabela Patek:

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy e-mail czy IP, uprawnionym organom.