°C

Na ten tydzień także coś na lubuską nutę! Sprawdźcie koniecznie!

Warner Music

Światowo, krajowo i bardzo lokalnie. Nasze premiery do Waszej dyspozycji, zapoznania się i oczywiście do zagłosowania.

ŁUKASZ ŁYCZKOWSKI & 5 RANO Nie Wiem Jak
Łukasz Łyczkowski po zajęciu 2 miejsca w ostatniej edycji Voice of Poland wraz z matczyną formacją 5 Rano nagrał nowy album ‚Korzenie’. Po tak wielkim sukcesie komercyjnym wszyscy spodziewali się, że wydawnictwo będzie odpowiadało obecnym trendom, lecz nic bardziej mylnego. Styl grupy ukształtowany przez zespoły z lat 70-tych, tym co najlepsze w latach 90-tych, szczególnie rodem z Seattle, stoi w afroncie do tego, czemu mainstream obecnie hołduje. Nie bacząc na oczekiwania rynku muzycznego muzyka zawarta na nowym wydawnictwie to kwintesencja tego czego oczekujemy od rockowej kapeli czyli nieokiełznane dzikie riffy i szczere do bólu teksty.

‚Nie Wiem Jak’ to bardzo osobisty utwór Łyczka. Nie wiem jak żyć… Ilu z nas zadaje sobie to pytanie zmagając się z zastaną rzeczywistością, w dobie gonitwy za mamoną, nieustannie mając poczucie wciągania przez system. W utworze, Łukasz rozlicza się z demonami z przeszłości, oczyszcza się z fałszu i rozlicza ze zdrady, na koniec dziękując Tej, która nauczyła go żyć. I tego i Wam życzymy, abyśmy wspólnie nauczyli się żyć godnie, w pełni przyjmując na siebie co przyniesie los.

 

BARANOVSKI Zbiór
Kiedy dokładnie rok temu Baranovski odkrywał pierwsze karty nie spodziewał się ile wydarzy się wokół niego w kolejnych dwunastu miesiącach. Tymczasem już w debiutanckim sezonie młodemu wokaliście, muzykowi i songwriterowi udało się dwukrotnie wejść do top 20 najczęściej granych piosenek w radiu w Polsce.

W 2019 rok Artysta wchodzi z kolejnym singlem zapowiadającym Jego debiutancką płytę. ‚Zbiór’ to łagodna i nastrojowa piosenka, w której Baranovski prezentuje się jako romantyczny wrażliwiec. Muzycznie zaś daje tu wyraz swojej sympatii do klasycznych brzmień w duchu vintage.

 

AVRIL LAVIGNE; NICKI MINAJ Dumb Blonde

Na fali ogromnego sukcesu piosenki Avril Lavigne ‚Head Above Water’, która w aż 18 krajach uplasowała się na 1. miejscu listy przebojów iTunes, artystka prezentuje kolejny utwór z nowej płyty. Avril do współpracy zaprosiła najpopularniejszą raperkę Nicki Minaj.

 

 

ZEDD; KATY PERRY 365
Laureat Grammy i autor licznych przebojów – Zedd – oraz światowa supergwiazda Katy Perry połączyli siły, by zaprezentować wspólny singiel ‚365’. Utworowi towarzyszy zachwycający futurystyczny teledysk.
Katy Perry i Zedd napisali utwór wspólnie, a Zedd zajął się również produkcją. Reżyserem klipu jest Warren Fu (The Weeknd, Daft Punk), a autorką konceptu jest Katy Perry. 

‚– Katy i ja znamy się od jakiegoś czasu. Minionego lata koncertowaliśmy razem w Australii. Wtedy zaczęliśmy wspólnie pracować nad piosenkami. Po zakończonej trasie nie przerwaliśmy tego procesu i wtedy narodził się pierwszy pomysł na ‚365’. Kiedy skończyliśmy utwór, wiedzieliśmy, że mamy coś wyjątkowego.’

 

YANINA & 4GRAMY Proszę Nie Mów Nie
Piosenka pochodzi z płyty ‚Kręci Się’.

‚Kręci Się’ to rockowy, niesamowicie przebojowy album Janusza Yaniny Iwańskiego. W kompozycjach słychać fascynację najlepszymi latami brytyjskiego rock and rolla, harmonie i melodie brzmią jak w The Beatles, The Kinks, Blur czy Oasis, a do tego mają tę specyficzną energię, która nie pozwala usiedzieć spokojnie. 

 

 

Jak głosować? Jeżeli podobają Ci się utwory prezentowane na naszej antenie, przez 24 godziny na dobę możesz na nie głosować, wysyłając SMS w trakcie ich trwania. W treści wiadomości wpisujesz RZ i wysyłasz swój głos pod nr 7148. Koszt to tylko 1,23 zł z VAT.

Jeśli głosujesz na inną piosenkę od prezentowanej, wysyłasz w dowolnym, wygodnym dla siebie momencie SMS, wpisujesz w treści prefiks RZ, a następnie tytuł nagrania i jego wykonawcę. Nowe propozycje możesz nam przesłać tą samą drogą, rozpoczynając wiadomość prefiksem RZ, bądź zgłaszać mailowo: lista@zachod.pl oraz drogą tradycyjną, wysyłając kartkę pocztową: RADIO ZACHÓD, ul. Kukułcza 1, 65-472 Zielona Góra z dopiskiem Mniej Więcej Lista.

Archiwalne wpisy, notowania i propozycje: http://archiwum.zachod.pl/wpisy/radio-zachod/audycje/mwl/

Mniej Więcej Lista to lista Twoich ulubionych piosenek emitowanych na antenie Radia Zachód. Możesz jej słuchać w sobotę między godz. 15.00 a 17.00.

Do zakończenia ciszy wyborczej komentowanie na stronie zostało wyłączone. Zamieszczone komentarze pojawią się po zamknięciu lokali wyborczych w niedzielę, 26 maja 2019 r.