°C

Na ten tydzień single zaskakujące gatunkowo!

Sony Music Polska

Mamy cover, mamy zapowiedzi kolejnych albumów, mamy w końcu piosenkę, która porusza problemy czworonogów. Kogo wybierzecie, na który singiel zagłosujecie?!

KOKAB, ft. BEATCHILD Bottom Of You
Sergio Silva, portugalski producent znany w świecie muzyki klubowej jako Kokab, przebił się na światowe listy w 2017 roku już swoim debiutanckim singlem ‚Got U (Ready Or Not)’, który stał się przebojem w kilku krajach, a w niektórych pokrył się nawet platyną. Dzięki temu twórca mógł dzielić festiwalowe z takimi gwiazdami, jak Dua Lipa,czy Bebe Rexha. Teraz, po nieco ponad dwóch latach, Portugalczyk to już dobrze znana postać sceny klubowej.

Kokab przygotował właśnie nowego singla, który naładowany jest pozytywną energią i zaraźliwym beatem. Piosenka nosi tytuł ‚Bottom Of You’ i opiera się na wyrazistym, tanecznym rytmie oraz połączeniu klubowej elektroniki i organicznych brzmień. To taki utwór, przy którym można kompletnie zatracić się na parkiecie. ‚Bottom Of You’ to efekt współpracy Kokaba z wokalistą, producentem i kompozytorem Beatchildem, który może się pochwalić tym, że z jego talentów korzystali do tej pory między innymi Drake, Justin Nozuka, Glenn Lewis i Sinead Harnett.

 

 

NATALIA SZROEDER Nie Oglądam Się
Natalia Szroeder prezentuje nowy teledysk. Drugi singiel zapowiadający zbliżający się album. Klip do nowego singla zrealizowany został na Bali, a w pracach nad utworem brał udział m.in. Femi Temowo, gitarzysta Amy Winehouse.

Natalia Szroeder o piosence: – ‘Nie oglądam się’ mówi następująco: „Wyciągajmy lekcje z porażek i sukcesów przeszłości, ale nie odwracajmy się na nią za często. Łatwo przeoczyć wtedy szczęśliwostki, które dzieją się tu i teraz. Nigdy nie wiemy, co dobrego czeka na nas za rogiem, trzeba mieć oczy szeroko otwarte i czujnie obserwować. Nie oglądać się na to, co za nami, tam już nic nie zmienimy.”

 

 

DARIA ZAWIAŁOW Szarówka
‚Szarówka’ to drugi singiel promujący nowy album Darii Zawiałow. Płyta ‚Helsinki’ ukaże się na rynku 8 marca. Tymczasem oddajemy w Wasze ręce przepiękną ale niezwykle wzruszającą i zarazem smutną historię. Teledysk do ‚Szarówki’ jeszcze na etapie powstawania wycisnął wiele łez.

– „‚Szarówka’ to bardzo smutna opowieść naszych czasów. Opowieść o zepsutym świecie, pełnym nienawiści, egoizmu i pychy. Tekst mówi o tym, w jakiej rzeczywistości dzisiaj musimy żyć. – opowiada o utworze Daria. Niestety z szarą i smutną codziennością muszą się zmierzyć również zwierzęta. Każdego roku wiele psów na skutek porzucenia traci dom. Porzucenia zdarzają się przez cały rok, ale w okresie wakacyjnym liczba osieroconych psów wzrasta nawet o 40%. To bardzo poważny problem, z którym nie tylko Polska, ale również innej kraje borykają się od lat. Stąd właśnie pomysł na ukazanie tego problemu w teledysku. W schroniskach w całej Polsce wiele zwierząt czeka na nowy dom, wiele schronisk potrzebuje wsparcia żeby zapewnić zwierzakom byt. Jeśli ktoś nie ma możliwości na adopcję psa, zawsze istnieje możliwość wsparcia finansowego, organizacja zbiórki pieniędzy czy chociażby odwiedzenie schroniska żeby wyprowadzić psa na spacer. Trzeba tylko chcieć. Mam nadzieję, że historia, którą ukazuje ‚Szarówka’ na długo zapadnie w pamięć i stanie się impulsem do działania.” – dodaje Daria.

Pomysł na teledysk zrodził się w głowie Michała Kusha i Darii Zawiałow jeszcze na etapie nagrań utworu. Realizacji, tego niekonwencjonalnego pomysłu podjęła się ekipa PSYCHOKINO.

 

 

JACEK STACHURSKY kim Jestem – Jestem Sobie
Cover zespołu Dżem ‚Kim Jestem – Jestem Sobie’ w wykonaniu Jacka Stachursky’ego jest kontynuacją złotych i platynowych wydawnictw ‚Wspaniałe Polskie Przeboje’ oraz zapowiada trzecią cześć tej przebojowej serii, która ukaże się w 2020 roku. Wcześniejsze single z tych płyt takie jak ‚Jedwab’, ‚Za Każdy Dzień, Za Każdy Szept’, czy ‚Kocham Cię Kochanie Moje’ okazały się wielkimi hitami.

Jacek nie zwalnia tempa. 5 kwietnia odbędzie się premiera długo wyczekiwanego przez jego fanów singla ‚Doskozzza’, który uruchomi machinę promocyjną płyty ‚2k19’ (premiera: wrzesień 2019), czyli kontynuację platynowego ‚1999’ oraz złotego krążka ‚2009’, z których pochodzą takie utwory jak ‚Gdy Zapłaczesz’, ‚Zostańmy Razem’, ‚Dosko’, czy ‚Jam Jest 444’.

Warto dodać, że w 2019 roku Jacek Stachursky obchodzi 25-lecie działalności artystycznej.

 

 

ALLY BROOKE; TYGA Low Key
Ally Brooke to pochodząca z Teksasu była członkini zespołu Fifth Harmony, w którym śpiewała m. in. z Camilą Cabello. Artystka wydała właśnie swój pierwszy solowy singiel pod tytułem ‚Low Key’ z gościnnym udziałem rapera Tyga. Do utworu powstał również teledysk wyreżyserowany przez Mike Ho (m.in. Cardi B, Jennifer Lopez).

Ally napisała ‚Low Key’ wraz z John Ryan (m.in. Maroon 5), Teddy Geiger (Shawn Mendes) i Julian Bunetta (m.in. Harry Styles). Utwór jest zapowiedzią debiutanckiej płyty Ally Brooke, która powinna się ukazać w drugiej połowie 2019 roku.

– „Do tej pory ludzie nie mieli okazji poznać prawdziwej mnie. Teraz mam wreszcie wolność artystyczną i jest to fantastyczne uczucie” – zapewnia Ally.

 

 

Jak głosować? Jeżeli podobają Ci się utwory prezentowane na naszej antenie, przez 24 godziny na dobę możesz na nie głosować, wysyłając SMS w trakcie ich trwania. W treści wiadomości wpisujesz RZ i wysyłasz swój głos pod nr 7148. Koszt to tylko 1,23 zł z VAT.

Jeśli głosujesz na inną piosenkę od prezentowanej, wysyłasz w dowolnym, wygodnym dla siebie momencie SMS, wpisujesz w treści prefiks RZ, a następnie tytuł nagrania i jego wykonawcę. Nowe propozycje możesz nam przesłać tą samą drogą, rozpoczynając wiadomość prefiksem RZ, bądź zgłaszać mailowo: lista@zachod.pl oraz drogą tradycyjną, wysyłając kartkę pocztową: RADIO ZACHÓD, ul. Kukułcza 1, 65-472 Zielona Góra z dopiskiem Mniej Więcej Lista.

Archiwalne wpisy, notowania i propozycje: http://archiwum.zachod.pl/wpisy/radio-zachod/audycje/mwl/

Mniej Więcej Lista to lista Twoich ulubionych piosenek emitowanych na antenie Radia Zachód. Możesz jej słuchać w sobotę między godz. 15.00 a 17.00.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.