°C

Muzyczny ‚piątak’ na pierwszy tydzień wakacji!

Kriss Sheridan

Trochę egzotyki w postaci calypso, szczypta dalekiej Australii Vance'a Joy'a, 'Supermanka' po liftingu, nowy singiel De Mono Kościka i ... śpiewający steward?
Proszę bardzo, nasza świeżutka 5 nowych do poczekalni!

DE MONO Kiedy Pada Deszcz

‚Kiedy Pada Deszcz’ to kolejny singel promujący płytę ‚Enter’ prowadzonej przez Marka Kościkiewicza grupy DE MONO.

Do piosenki powstał teledysk, którego koncepcją artystyczną i realizacją zajęła się Grupa13, która zaprosiła muzyków na plan zdjęciowy do Wrocławia. Ze względu na piękną bezdeszczową pogodę musiano użyć specjalnych urządzeń filmowych tzw. deszczownic.

‚Kiedy Pada Deszcz’ to pierwszy klip zrealizowany do piosenek z płyty ‚Enter’, chociaż premierę ma jako trzeci po ‚Ty Jesteś Jutrem’ i ‚Drzewa’. Był to więc również debiut naszego wokalisty Tomka Korpantego w teledysku De Mono” – powiedział Marek Kościkiewicz.

 

 

 

KAYAH; KĘKĘ Supermanka 2018

‚Supermenka’ to jeden z licznych wielkich przebojów Kayah. Nagranie to liczy sobie już ponad 20 lat. Oryginalnie ukazało się bowiem w 1997 roku na bestsellerowym albumie artystki ‚Zebra’. Kayah była autorką tekstu i muzyki do utworu, a także producentką nagrania. W ‚Supermence’ wykorzystano fragmenty niezapomnianego szlagieru Stevie’ego Wondera ‚I Just Called To Say I Love You’. W klipie do utworu wystąpił sam Ice-T – legenda amerykańskiego gangsta rapu.

Nowa ‚Supermenka 2018’ to inne brzmienie, nowy tekst i świeże, bardzo zaskakujące podejście do tematu poruszonego przez Kayah lata temu…

KęKę o projekcie:
„Gdy tylko dostałem propozycję udziału w projekcie, aby odświeżyć wspólnie któryś z przebojów Kayah, nie zastanawiałem się ani chwili. Pierwszy kawałek, który przyszedł mi do głowy, to była właśnie ‚Supermenka’. Ten numer z 1997 roku, to chyba moje pierwsze muzyczne wspomnienie z Kayah. Już nie pamiętam, czy to przez obecność Ice-T w klipie, czy może już wtedy w mojej 14-letniej głowie, kiełkowała myśl, że Supermenka widzi tylko jedną stronę medalu….:). Chciałem zaprezentować swój punkt widzenia i cieszy mnie, że moja wizja i mój pomysł na utwór został przyjęty w 100%. No i ten listonosz… Nie mogło być inaczej (śmiech)”

 

 

LUIS FONSI; STEFFLON DON Calypso

Autor ‚Despacito’, Luis Fonsi, nie składa broni i prezentuje kolejny hit, który z pewnością zawładnie wakacyjnymi playlistami. Gościnnie w kawałku pojawia się Stefflon Don.

– ‚Calypso’ to dla mnie kolory, zabawa, Karaiby, plaża. W skrócie: rzeczy, które inspirują, byś bawił się najlepiej jak to możliwe – mówi Luis Fonsi. Nowy hit autora „Despacito” ma świeży rytm, a w utworze słyszymy aż trzy języki: angielski, hiszpański i francuski. – W trakcie nagrań pomyślałem, że bardzo chciałbym usłyszeć w tej piosence wyjątkowy kobiecy głos. Stefflon Don była perfekcyjną kandydatką. Z jednej strony ma brytyjski akcent, ale też słychać, że to dziewczyna z jamajskimi korzeniami. Rezultat jest niesamowity. Stefflon jest bardzo utalentowana – zachwyca się swoją koleżanką ze studia Fonsi.

Stefflon Don po raz pierwszy nagrała kawałek, w którym słychać hiszpański. – ‚Calypso’ jest ¡fuego! – jak ogień! Kiedy już raz usłyszysz ten utwór, nie wypadnie ci z głowy. Praca z Luisem jest dla mnie ogromnym zaszczytem – opowiada raperka.

 

 

 

 

KRISS SHERIDAN I Don’t Wanna Say Goodbye

Polsko-amerykański piosenkarz, autor tekstów, aktor, podróżnik i steward, syn Polki i Amerykanina, który ma też niemieckie obywatelstwo, jesienią 2016 zakończył pracę nad swoim pierwszym albumem solowym i podpisał kontrakt płytowy z wytwórnią RegioRecords. W marcu 2017 wydał swój debiutancki singiel ‚Happy’, który napisał we współpracy z Marcinem Kindlą. Ciekawostką jest fakt, że muzycy poznali się w samolocie, w którym Sheridan pracował jako steward!

Wiosną tego roku ukazał się Jego kolejny singiel – ‚I Don’t Wanna Say Goodbye’. Do piosenki ukazał się oficjalny teledyskm w któym wystąpiła modelka i finalistka konkursu Miss Polonia 2017 Agata Borowiak.

 

 

VANCE JOY Saturday Sun

W 2014 roku Vance Joy zawojował listy przebojów debiutancką płytą ‚Dream Your Life Away’ i multiplatynowym singlem ‚Riptide’.  Australijczyk nie spoczywa na laurach i przygotował nową singlową piosenkę.

W drodze do studia z plaży Venice Beach wpadło mu do głowy kilka wersów i tak od słowa do słowa powstał wakacyjny hit, o tym, jak to na swojej drodze spotykamy czasami kogoś naprawdę wyjątkowego i wtedy, od tego pierwszego momentu czujemy, że tej osoby nie możemy stracić z oczu, nie możemy się wprost doczekać kolejnego z nią spotkania. Może i nic odkrywczego, ale… kto z nas tego nie przeżył! Zwłaszcza w wakacje!!!

Piosenka miała swoją premierę na początku roku, 4. maja ukazała się w wersji akustycznej.

 

 

Jak głosować? Jeżeli podobają Ci się utwory prezentowane na naszej antenie, przez 24 godziny na dobę możesz na nie głosować, wysyłając SMS w trakcie ich trwania. W treści wiadomości wpisujesz RZ i wysyłasz swój głos pod nr 7148. Koszt to tylko 1,23 zł z VAT.

Jeśli głosujesz na inną piosenkę od prezentowanej, wysyłasz w dowolnym, wygodnym dla siebie momencie SMS, wpisujesz w treści prefiks RZ, a następnie tytuł nagrania i jego wykonawcę. Nowe propozycje możesz nam przesłać tą samą drogą, rozpoczynając wiadomość prefiksem RZ, bądź zgłaszać mailowo: lista@zachod.pl oraz drogą tradycyjną, wysyłając kartkę pocztową: RADIO ZACHÓD, ul. Kukułcza 1, 65-472 Zielona Góra z dopiskiem Mniej Więcej Lista.

Archiwalne wpisy, notowania i propozycje: http://archiwum.zachod.pl/wpisy/radio-zachod/audycje/mwl/

Mniej Więcej Lista to lista Twoich ulubionych piosenek emitowanych na antenie Radia Zachód. Możesz jej słuchać w sobotę między godz. 15.00 a 17.00.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy e-mail czy IP, uprawnionym organom.