°C

Łatwo nie będzie, w propozycjach same pewniaki!

Clean Bandit

W piątce na ten tydzień kolejna polska filmowa piosenka, nowy singiel Pink, cząstka z trzeciego longplaya Matta Simonsa, coś na temat dorastania od Stefanie Heinzmann i nowy duet Clean Bandit. Tym razem towarzyszy im Ellie Goulding!

CLEAN BANDIT; ELLIE GOULDING Mama
Brytyjskie elektroniczne trio Clean Bandit zaprezentowało kolejny teledysk promujący drugi studyjny album ‚What Is Love?’ z 2018 roku. W piosence, zatytułowanej ‚Mama’ gościnnie pojawia się Ellie Goulding.

Mające na koncie Grammy oraz osiem nominacji do BRIT Awards trio w składzie Grace Chatto, Jack Patterson i Luke Patterson, samo wyreżyserowało wideoklip do piosenki. Zaprosiło do udziału w nim również znanego brytyjskiego aktora Neila Morrisseya (m.in. serial ‚Line Of Duty’).

 

MROZU Napad
Napad – „Pisanie muzyki pod film to niezłe wyzwanie, którego zawsze chciałem się podjąć. Kiedy przeczytałem scenariusz, oraz zobaczyłem obsadę ‚Na Bank Się Uda’, to udać się musiało . Był to bardzo inspirujący impuls, który szybko stworzył projekcję w mojej głowie. Razem z Rasem (Rasmentalism) mieliśmy nie lada frajdę siedząc nad tekstem, w którym myślę, że udało nam się oddać ducha fabuły, a muzyczna warstwa bujającego „ghetto soulu” jeszcze to podkreśliła. Tym bardziej cieszę się że kawałek ‚Napad’ znajdzie się również na mojej nowej płycie pt. ‚Aura’, którego premiera 12 Kwietnia 2019.

 

MATT SIMONS Open Up
Matt Simons ogłosił datę premiery trzeciego longplaya! ‚After The Landslide’ trafi na półki sklepowe 5 kwietnia. Płyta ukaże się nakładem [PIAS] Recordings. Na albumie znajdzie się 12 popowych utworów. ‚After The Landslide’ jest najbardziej ambitnym i osobistym krążkiem muzyka.

 

STEFANIE HEINZMANN Mother’s Heart
W swoim nowym singlu Stefanie Heinzmann spogląda w lustro… Zadaje pytania. Jest szczera i otwarta. ‚Mother’s Heart’ to opowieść o czasach, gdy była nastolatką. To utwór o pogoni za ówcześnie panującymi schematami piękna oraz o wykorzystaniu ich przeciwko nim samym.
„Miałam okresy w których nie lubiłam samej siebie. Czy jestem wystarczająco kobieca? Czy mój biust nie jest zbyt mały, a moje pośladki zbyt duże? Moi rodzice bardzo mnie wspierali mówiąc mi, że są ze mnie dumni, cokolwiek bym zrobiła, że jestem najfajniejszą dziewczyną na świecie”- mówi Stefanie.
Taka burza rozważań zainspirowała artystkę do skomponowania ‚Mother’s Heart’ – niezwykłego, nowoczesnego utworu, podkreślającego indywidualność oraz ukazującego szczęście w tańcu, kiedy nikt nie patrzy. 

PINK Walk Me Home
‚Walk Me Home’ to nowy singiel P!NK, który gwiazda pop zapowiedziała pierwszy raz dwa tygodnie temu w programie The Ellen DeGeneres Show. P!NK ogłosiła też, że jej nowy, ósmy album ‚Hurts 2B Human’ ukaże się w kwietniu. 20 lipca P!NK zagra koncert w Warszawie w ramach Beautiful Trauma World Tour.

 

Jak głosować? Jeżeli podobają Ci się utwory prezentowane na naszej antenie, przez 24 godziny na dobę możesz na nie głosować, wysyłając SMS w trakcie ich trwania. W treści wiadomości wpisujesz RZ i wysyłasz swój głos pod nr 7148. Koszt to tylko 1,23 zł z VAT.

Jeśli głosujesz na inną piosenkę od prezentowanej, wysyłasz w dowolnym, wygodnym dla siebie momencie SMS, wpisujesz w treści prefiks RZ, a następnie tytuł nagrania i jego wykonawcę. Nowe propozycje możesz nam przesłać tą samą drogą, rozpoczynając wiadomość prefiksem RZ, bądź zgłaszać mailowo: lista@zachod.pl oraz drogą tradycyjną, wysyłając kartkę pocztową: RADIO ZACHÓD, ul. Kukułcza 1, 65-472 Zielona Góra z dopiskiem Mniej Więcej Lista.

Archiwalne wpisy, notowania i propozycje: http://archiwum.zachod.pl/wpisy/radio-zachod/audycje/mwl/

Mniej Więcej Lista to lista Twoich ulubionych piosenek emitowanych na antenie Radia Zachód. Możesz jej słuchać w sobotę między godz. 15.00 a 17.00.

 

Do zakończenia ciszy wyborczej komentowanie na stronie zostało wyłączone. Zamieszczone komentarze pojawią się po zamknięciu lokali wyborczych w niedzielę, 26 maja 2019 r.