°C

Którą z decyzji gospodarczych ostatnich lat trzeba wyjaśnić najbardziej?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód

Na temat nieprawidłowości, które miały mieć w Polsce miejsce podczas okresu transformacji spekuluje się od dawna. Niejasne decyzje, stanowione "pod klucz" prawo, zaniżana wartość prywatyzowanych przedsiębiorstw, trudne do wyjaśnienia ustępstwa wobec inwestorów...

Wczoraj zatrzymano 6 osób w związku ze śledztwem dotyczącym prywatyzacji Ciechu. Według zapowiedzi szykuje się też śledztwo w sprawie postępowania koncesyjnego sprzed ponad 20 lat na wielkopolski odcinek autostrady A-2, na której ceny za przejazd szokują kierowców do dziś. Prywatyzacja Emitela, polski przemysł stoczniowy, kontrakt gazowy… Przykłady poważnych niejasności możnaby mnożyć.

Jaka jest Państwa zdaniem szansa na wyjaśnienie największych gospodarczych zagadek (a może już afer?) ostatnich 29 lat? Którą z ważnych dla gospodarki decyzji polityków należałoby wyjaśnić w pierwszej kolejności? Co zrobić, aby w przyszłości uchronić nasz kraj przed decyzjami przynoszącymi ogromne straty ekonomiczne nam wszystkim?

Od godziny 12.10 czekamy na opinie: 68 324 22 55 lub 801 327 462.

Maciej Noskowicz

Maciej Noskowicz
e-mail:
m.noskowicz@zachod.pl; dziennikarz działu sportowego Radia Zachód, Radia Zielona Góra, Radioporanka i Popołudniówki

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy e-mail czy IP, uprawnionym organom.