°C

Książki na dobranoc…

RADIOWIECZÓR

 

 Izabella Frączyk. Krakowianka. Pisarka

„Pisarstwem zajmuję się od 2009 roku. Mam fajnego męża, dwoje udanych dzieci, kota i psa, od którego wszystko się zaczęło. Nieduży, zabiedzony przybłęda przywieziony z wakacji dostarczył mi tak wiele ekstremalnych wrażeń, że dla rozweselenia znajomych zaczęłam je opisywać na jednym z internetowych forów. Poczciwe, acz nieco zwichrowane psychicznie psisko, prawie codziennie fundowało mi nową porcję adrenaliny oraz wrażenia – od łez bezsilności po ból brzucha ze śmiechu. Nie wiadomo kiedy powstało coś w stylu opowieści w odcinkach, a mój szalony pies zyskał rzeszę wielbicieli, którzy z utęsknieniem wyczekiwali kolejnych odcinków.

Tak się zaczęło. Gdy oznajmiłam, że piszę książkę, paru osobom z mojego najbliższego otoczenia ze zdziwienia odebrało mowę, ale gdy dostali do rąk roboczy tekst  mojej debiutanckiej powieści, przecierali oczy ze zdumienia. No i poszły konie po betonie. Po ciepłym przyjęciu pierwszej powieści „Pokręcone losy Klary” prawie natychmiast powstały „Kobiety z odzysku”, które już w pierwszych dniach sprzedaży trafiły na listę bestsellerów w Empiku.

Moje powieści dedykuję nie tylko kobietom. Przygody bohaterów osadzone w obecnej polskiej rzeczywistości sprawią, że często w czasie lektury odnajdziecie samych siebie. Zobaczycie się w tak krzywym zwierciadle, że uśmiejecie się do łez. Niemniej to nie tylko komedie. To głównie opowieści o ludzkich relacjach i o życiu, które w każdej minucie potrafi być barwne i zabawne. Wystarczy czasem zmienić kąt widzenia i dosłownie na sekundę przerwać codzienny pęd. 

Zapraszam do lektury””

Tekst i foto za zgodą autorki

Znalezione obrazy dla zapytania Kobiety z odzysku foto II wydanie Prószyński i S-ka

Rozmowa z autorką o 20.30 

12 odpowiedzi na “Książki na dobranoc…”

  1. Dobry tytuł audycji – Książki na dobranoc- prosty , niebanalny i wiadomo że jeśli na dobranoc to takie które ułatwiają zasypianie a może właśnie nie . Są takie tytuły które dają dużo myślenia ,zwłaszcza te oparte na prawdzie historycznej , faktach i zdarzeniach które się zapisały w różny sposób w ludzkiej pamięci .

  2. Podatki ,podatki czas zacząć pitolić:) mam numer KRS , i jeszcze coś tam w tym zgiełku ale nie mam pojęcia komu to przeszkadzały te papierowe deklaracje ,leśnikom , mniej drzew na papier pójdzie . Po każdym roku podatkowym zostawało całe mnóstwo nie wykorzystanych a wdrukowanych arkuszy ,teraz będzie oszczędniej .

  3. Dobrze jest się wypowiedzieć głośno to o czym myślimy i bez obaw że szczerość może być trudna w relacjach międzyludzkich . To ja mówię ,piszę dobranoc i wszystkiego dobrego po tej czarownej nocy z pełnią księżyca . I RAZ ,DWA I TRZY – ona już wie , już ma taką pewność … Ech posłuchać ,zatęsknić , z sentymentu do tej muzyki ale wykonawcy przed wszystkim .. Czy ja mógłbym serce złamać ? a penie że tak .. 🙂 Dobranoc

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.