°C

Jakiej Europy oczekujemy po majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód

Wczoraj do Warszawy przybył Matteo Salvini - wicepremier i minister spraw wewnętrznych rządu Republiki Włoskiej. Spotkał się z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim i ministrem spraw wewnętrznych Joachimem Brudzińskim. Według mediów włoskich Matteo Salvini zabiegał o spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim.

Spotkanie polityków miało wymiar symboliczny i praktyczny ponieważ odbyło się na cztery miesiące przed wyborami do Parlamentu Europejskiego w momencie gdy coraz wyraźniej ścierają się dwie wizje integracji europejskiej. Jedna z nich – neoliberalna jest kojarzona z osobą Emmanuela Macrona, druga zaś – konserwatywna i tożsamościowa jest kojarzona z wicepremierem Włoch.

Po spotkaniu nie doszło do ogłoszenia wspólnego komunikatu, gdyż obie strony mają rozbieżne stanowiska w stosunku do kilku istotnych kwestii międzynarodowych. Jednak wspólnych punktów widzenia na kwestie integracji europejskiej również nie brakuje.

W Otwartym Mikrofonie Radia Zachód pytamy dziś o to jakiej Europy oczekujemy po majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego? Zaprasza Adam Ruszczyński

Od godz. 12:12 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462 a już teraz na komentarze na naszej stronie www oraz profilu na Facebooku

Na Wasze telefony już czekamy pod numerami: 68 324 22 55 i 801 327 462. Zachęcamy także do komentowania w internecie

Opublikowany przez Radio Zachód Czwartek, 10 stycznia 2019

Jedna odpowiedź do “Jakiej Europy oczekujemy po majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego?”

  1. Dzień dobry ,pozdrawiam serdecznie i moje zdanie przedstawiam ,granice zamknąć ,Polaków którzy akurat są poza granicami ściągnąć ,niech natychmiast wracają i tu zasilają armię ludu pracującego i budującego przyszłość kraju tu na miejscu . Paszporty i zakaz wyjazdu młodych i twórczych ,tu też są potrzebni . A Unia dalej będzie istnieć bez nas czy z nami . Jesteśmy już krajem o dużym potencjale gospodarczym ,damy radę ??????????

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.