°C

Jak skończy się kolejna bliskowschodnia „awantura”?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód

Od kilku tygodni rośnie napięcie na Bliskim Wschodzie. Iran protestuje przeciwko jednostronnemu wycofaniu się Stanów Zjednoczonych z podpisanego kilka lat temu porozumienia nuklearnego, a od wczoraj w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu Jordanu trwają gwałtowne zamieszki, jakie wybuchły po przeniesieniu ambasady USA do Jerozolimy i uznaniu jej przez Amerykanów za stolice państwa Izrael.

Wiele państw na świecie o eskalację konfliktów na Bliskim Wschodzie oskarża prezydenta Donalda Trumpa i jego – zaskakujące, niekonsultowane z innymi krajami – decyzje. Z drugiej strony, amerykański prezydent zbiera pochwały na wsparcie procesu pokojowego na Półwyspie Koreańskim.

A jak państwo oceniają obecną politykę międzynarodową Stanów Zjednoczonych? Czy jest ona zagrożeniem dla globalnego bezpieczeństwa, czy może stabilizatorem? A może napięcie między Iranem a USA czy zamieszki w Strefie Gazy mają jedynie charakter lokalny i nie powinny nas niepokoić? Jak skończy się kolejna bliskowschodnia „awantura”?

Telefony do studia: 68 324 22 55 albo 801 327 462 czynne już od godziny 12:12.

Jak oceniacie obecną politykę międzynarodową USA? Czy jest ona zagrożeniem dla globalnego bezpieczeństwa, czy może…

Opublikowany przez Radio Zachód 16 maja 2018

 

 

Jedna odpowiedź do “Jak skończy się kolejna bliskowschodnia „awantura”?”

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy e-mail czy IP, uprawnionym organom.