°C

Jak radzą sobie Polki?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód

W przeddzień Dnia Kobiet w Otwartym Mikrofonie rozmawiamy o Polkach i ich sytuacji na rynku pracy. Z raportu przygotowanego przez firmę PWC o sytuacji kobiet w obszarze aktywności zawodowej, na 33 państwa, Polska zajmuje wysoką 8 pozycję. Jest to najlepszy wynik w historii badania.

Co ciekawe, zajmujemy drugie miejsce po Luksemburgu pod względem równości płac kobiet i mężczyzn. Średnie wynagrodzenie Polaków jest 5% wyższe niż Polek. Jak podaje ministerstwo inwestycji i rozwoju, Polska jest na trzecim miejscu pod względem ilości kobiet zajmujących stanowiska kierownicze – 34%, co znacząco przekracza europejską średnią.

Dziś pytamy Państwa o to jak oceniacie sytuację kobiet w swoim otoczeniu? Jak radzą sobie na rynku pracy i w życiu publicznym? Pyta Janusz Życzkowski.

Od godz. 12:12 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462 a już teraz na komentarze.

Dziś liczymy szczególnie na głosy Słuchaczek, choć dyskryminować nikogo nie będziemy :)☎ Na telefony czekamy od godz. 12:12 pod numerami: 68 324 22 55 i 801 327 462. Zachęcamy również do komentowania

Opublikowany przez Radio Zachód Czwartek, 7 marca 2019

2 odpowiedzi na “Jak radzą sobie Polki?”

  1. Dzień dobry , cóż wart był by świat bez aktywności kobiet ? Obecnie kobiety są zobowiązane do pracowania , składaniem składek na emeryturę i problem jest właśnie z tym jak mężczyźni dostrzegają rolę pań w ich życiu , czy ma to być rola kobiety powiązana z domem ,obowiązki matki i żony . Ale myślę że panowie nie do końca się godzą z samodzielnością kobiet , nie potrafią pozbyć się tego schematu . A panie cóż ,zdobywają kosmos , są świetne w naukach ścisłych ,potrafią łączyć obowiązki , historia świata tego dowodem.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.