°C

Jak oceniamy prezydencką propozycję pytań referendalnych?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód

Wczoraj poznaliśmy propozycje 15 pytań, jakie mogłyby się pojawić w zapowiedzianym przez prezydenta Andrzeja Dudę referendum konstytucyjnym.

Wśród nich znajdują się m.in. pytania o potrzebę przeprowadzenia zmian w konstytucji lub uchwalenia nowej ustawy zasadniczej, wpisania do preambuły przeszłej konstytucji wartości chrześcijańskich jako źródła naszej narodowej tradycji, kultury i tożsamości oraz kwestie związane z przeprowadzeniem przyszłych referendów, o ile zechce tego co najmniej 1 mln obywateli naszego kraju.

Prezydent proponuje, aby Polacy zdecydowali czy chcą zagwarantowania w przyszłej konstytucji członkostwa Polski w Unii Europejskiej i NATO, wzmocnienia kompetencji prezydenta w zakresie obronności i polityki zagranicznej, podziału samorządowego kraju na gminy, powiaty i województwa, a także ustawowej nienaruszalności wieku emerytalnego, programu 500 +, ochrony dzieci, seniorów i niepełnosprawnych oraz wzmocnieniu roli rodziny.

Jak oceniają Państwo propozycję tych pytań. Czy właśnie takie zagadnienia powinny być przedmiotem planowanego referendum konstytucyjnego? A może dodalibyście inne lub – wręcz przeciwnie – uważacie, że jest ich za dużo. I przede wszystkim, czy Państwa zdaniem to referendum jest w ogóle potrzebne?

Od godz. 12:12 czekamy na telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462 a już teraz na komentarze na naszej stronie www oraz profilu na Facebooku.

Czy właśnie takie zagadnienia powinny być przedmiotem planowanego referendum konstytucyjnego? A może dodalibyście inne…

Opublikowany przez Radio Zachód 13 czerwca 2018

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy e-mail czy IP, uprawnionym organom.