°C

„Jak na obrazku”- reportaż Izabeli Patek

Źródło: R.Piciński

Premiera w środę po 18.00.

Choć urodził się w Poznaniu zawsze czuł się gorzowianinem. Roman Piciński od wielu lat poznaje historię tego miasta, często odwiedza Archiwum Państwowe szukając co raz to nowych artefaktów. Regionalista należał do słynnej Akademii Pana Jana prowadzonej przez pejzażystę Gorzowa Jana Korcza. To od niego nauczył się tajników rzemiosła i jako twórca od kilkudziesięciu lat idąc śladem mistrza uwiecznia jego najciekawsze zakątki. Chociaż Gorzów jest dla niego najważniejszy posiada w swoim dorobku również tekę wizerunków Drezdenka. Roman Piciński przygotowuje właśnie kolejną wystawę portretów miasta, którą chce zaprezentować niebawem właśnie w Archiwum Państwowym. 

Jedna odpowiedź do “„Jak na obrazku”- reportaż Izabeli Patek”

  1. Piękny człowiek i jego wyjątkowe prace. Cały czas jestem pod ogromnym wrażeniem wystawy pana Picińskiego w Muzeum Puszczy Drawskiej i Noteckiej w Drezdenku. Ogromne ukłony dla pani dyrektor, że po usilnych namowach udało się artystę nakłonić do projektu w Drezdenku. Wielkie brawa dla pani redaktor, takich ludzi warto i należy prezentować!!!

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy e-mail czy IP, uprawnionym organom.