°C

Gen. Kościuszko wraca do zielonogórskiej Budowlanki!

Fot. A. Steciąg

Był patronem szkoły przez ostatnie 50 lat - teraz, po krótkiej przerwie, został nim ponownie. Mowa o Tadeuszu Kościuszce znów patronuje zielonogórskiej Budowlance.

Takie nieoczekiwane „zamieszanie” z patronem szkoły, związane jest ze zmianą nazwy dotychczasowego Zespołu Szkół Budowlanych przy ul. Botanicznej w Zielonej Górze, który formalnie stał się niedawno całkiem nową placówką.

Stąd konieczność ponownego nadania szkole imienia wybitnego patrona, wybranego przez uczniów w referendum. Wygrał, oczywiście, gen. Kościuszko, a uroczystość jego powrotu do oficjalnej nazwy szkoły odbyła się w 225. rocznicę wybuchu powstania kościuszkowskiego i zwycięskiej bitwy pod Racławicami:

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.