°C

Gdzie powinni pojawić się drogowcy w Lubuskiem?

Otwarty mikrofon Radia Zachód

Kostrzyn n. Odrą będzie miał w końcu planowaną od lat obwodnicę i nowy most na Odrze, o czym zapewniano w poniedziałek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej z udziałem wojewody lubuskiego oraz szefów lubuskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na podobne decyzje czekają też m.in. władze i mieszkańcy Krosna Odrzańskiego, Strzelec Krajeńskich i wielu innych lubuskich miejscowości.

Jednocześnie aż 13 powiatów i 15 gmin z naszego regionu otrzyma w tym roku pieniądze na budowę lub przebudowę dróg lokalnych w ramach rządowego programu rozwoju lokalnej infrastruktury drogowej, a na południu województwa, na odcinku Zielona Góra – Nowa Sól – Nowe Miasteczko kończy się powoli budowa drogi ekspresowej S3.

Jak oceniamy inwestycje drogowe w naszym regionie? Gdzie Państwa zdaniem powinni się jeszcze pojawić drogowcy? Dookoła których miast powinno się jeszcze poprowadzić obwodnice? Czy obecna sieć drogowa jest w naszym województwie wystarczająca?

Zapraszam do dyskusji – Artur Steciąg

Telefony do studia: 68 324 22 55 albo 801 327 462 czynne już od godziny 12:12!

Jak oceniamy inwestycje drogowe w naszym regionie? Gdzie powinni się jeszcze pojawić drogowcy? Dookoła których miast…

Opublikowany przez Radio Zachód 11 kwietnia 2018

Jedna odpowiedź do “Gdzie powinni pojawić się drogowcy w Lubuskiem?”

  1. Tyle dyskutujemy na temat dróg ekspresowych czy autostrad, a nawet o lotach w Kosmos, a nie potrafimy się skomunikować na szczeblu wiosek czy sąsiednich gmin. Proszę przejechać drogą asfaltową Różanki – Wojcieszyce. niejeden kierowca stracił już tam zawieszenie. Z Różanek do Janczewa najkrótsza jest polna droga, też pełna dziur i od lat między gminami Kłodawa i Santok trwa spór, kto miałby ją wyasfaltować. Mieszkańcy jeżdżą więc naokoło przez Szklarnię i Wawrów.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy e-mail czy IP, uprawnionym organom.