°C

Foals ‎– Everything Not Saved Will Be Lost: Part 1

"Everything Not Saved Will Be Lost" został zaplanowany jako album dwupłytowy, z tym że część druga ma się ukazać dopiero we wrześniu. Z oceną całości przyjdzie jeszcze poczekać, ale dziś mam wrażenie, że na Part 1 czegoś jednak brakuje. Może właśnie tych kilku dobrych piosenek z Part2 ? Mam nadzieję, że takie tam są. W oczekiwaniu pozostaje nam się wsłuchiwać w treść z już wydanej płyty z połowiczną satysfakcją.

Na piątym albumie Foals widnieje w tytule ostrzeżenie, z którym często spotykają się komputerowi gracze czyli Everything Not Saved Will Be Lost. Wykorzystany komunikat ma tutaj spełniać podobną rolę. Przestroga skierowana jest do wszystkich mieszkańców Ziemi i wynika wprost z uniwersalnego przesłania jakie panowie zawarli w tekstach piosenek. Należy zatroszczyć się o nasz świat, bo inaczej złe gospodarowanie nowoczesnymi technologiami, w efekcie postępujące zmiany klimatyczne nieuchronnie prowadzą nas do globalnej katastrofy. Pod względem słownym najnowsze wydawnictwo Foals jest odpowiedzialną wypowiedzią artystów zaniepokojonych aktualną kondycją ludzkości. Tym samym spełniają obowiązek głośnej manifestacji swoich niepokojów, by odbiorca nad poruszaną problematyką przynajmniej chwilę się zastanowił. A słucha ich już sporo sympatyków popowo rockowych brzmień. Poprzednie płyty każdorazowo pokrywały się złotym kruszcem, sprawiając że dziś wydają kolejne z poziomu gwiazdy brytyjskiej sceny muzycznej. 

Na „Everything Not Saved Will Be Lost – Part 1” Foals często kierują swe kroki w stronę parkietowych klimatów, wrzucając do swoich kompozycji trochę synthów i tanecznych motywów. Jestem przekonany, że kawałki takie jak „In Degrees” czy „Cafe D’Athens”, pobrzmiewające dreampopem, w wersjach na żywo zostają opakowane mocnym gitarowym anturażem i w takiej formie świetnie sprawdzą się podczas koncertów.

Lista piosenek: 
1. Moonlight
2. Exits
3. White Onions
4. In Degrees
5. Syrups
6. I’m On the Luna
7. Cafe D’Athens
8. Surf Pt.1
9. Sunday
10. Done With The World (& It’s Done With Me)

/Rock Area

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.