°C

Czy sądy pokoju mogłyby usprawnić wymiar sprawiedliwości?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód

W Ministerstwie Sprawiedliwości został powołany zespół pracujący nad wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego tzw. sądów pokoju. Przedstawiciele środowiska sędziowskiego zgłaszali ten postulat od lat a tzw. Białą księgę zwierającą propozycję rozwiązań legislacyjnych w sprawie wprowadzenia sądów pokoju przygotował ruch Kukiz'15.

Idea sędziów pokoju oznacza powrót do instytucji działającej z powodzeniem w Polsce międzywojennej.

Dziś w Otwartym Mikrofonie pytamy, czy sądy pokoju mogą usprawnić polski wymiar sprawiedliwości? Zaprasza Adam Ruszczyński

Od godz. 12:12 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462 a już teraz na komentarze na naszej stronie www oraz profilu na Facebooku.

☎ Na Wasze telefony czekamy od godz. 12:12 pod numerami: 68 324 22 55 i 801 327 462. Zachęcamy również do komentowania

Opublikowany przez Radio Zachód Środa, 27 lutego 2019

 

Jedna odpowiedź do “Czy sądy pokoju mogłyby usprawnić wymiar sprawiedliwości?”

  1. Uważam, że można mieć zastrzeżenia do długiego biegu spraw w sadach, ale za głęboko krzywdzący uważam wizerunek, że polscy sędziowie są leniwi, mają zła wolę, i dbają tylko o swój interes. Niestety sędziowie są obciążeni praca ponad miarę. To są głównie młodzi ludzie i nie można mówić, że pracowali w PRL-u. Pojedynczy przypadek kradzieży przez sędziego nie uzasadnia pozbawienia czci ogółu sędziów.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.