°C

Czy Program Rodzina 500 plus działa?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód

Program 500+, w czwartym roku swojego funkcjonowania został rozszerzony również na pierwsze dziecko. Realizacja tego programu przełamała neoliberalną narrację głoszącą, że państwa polskiego nie stać na aktywną politykę społeczną.

Przeciwnicy idei 500+ zapowiadali, że jej wdrożenie spowoduje załamanie się budżetu. Tak się nie stało ponieważ program 500+ jest finansowany dzięki dużej poprawie ściągalności podatków – zwłaszcza poważnemu ograniczeniu tzw. luki VAT-owskiej.

W Otwartym Mikrofonie pytamy o to jak oceniamy działanie 500+ i na co przeznaczamy pieniądze z tego programu. Pyta Adam Ruszczyński

Od godz. 12:12 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462 a już teraz na komentarze na naszej stronie www oraz profilu na Facebooku.

☎ Na Wasze telefony już czekamy pod numerami: 68 324 22 55 i 801 327 462. Zachęcamy również do komentowania

Opublikowany przez Radio Zachód Poniedziałek, 4 marca 2019

 

2 odpowiedzi na “Czy Program Rodzina 500 plus działa?”

  1. Nareszcie coś dla ludzi ,tylko ja się dziwię ,kolejne osoby z mojej rodziny wyjeżdżają z kraju i rezygnują z tego dodatku. A i jeszcze jedna moja uwaga , zauważyłam taką prawidłowość ,młodzi i wykształceni nie decydują się na potomstwo ,nawet to pierwsze i jedyne dziecko chcąc korzystać z życia , mają prawo i chcą zwiedzać świat , rozwijać swoje umiejętności a dzieci to póżniej albo wcale …

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.