°C

Czy Polska będzie musiała zrezygnować z węgla?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód

W Katowicach rozpoczął się Szczyt Klimatyczny COP24. W ciągu 12 dni pojawi się na nim 30 tysięcy uczestników, którzy będą debatować na temat polityki klimatycznej, którą wdrażać będą państwa zrzeszone w ONZ. Wszystko to posłużyć ma zahamowaniu ocieplania się naszej planety i zapobieżeniu potencjalnej katastrofie.

Ambitne cele w zakresie redukcji CO2 prezentuje Komisja Europejska, która przyjęła strategię „Czysta planeta dla wszystkich”, zakładającą osiągnięcie w roku 2050 w Europie stanu „neutralności klimatycznej”. W Polsce dojście do tego stanu oznaczałoby m.in. rezygnację ze spalania paliw kopalnych, co jest zdaniem wielu ekspertów nie do zrealizowania w tak krótkim czasie. Polska energetyka jeszcze długo będzie opierać się na węglu a w górnictwie tego surowca pracuje obecnie ok. 80 tys. osób a w sektorach wokół kopalni prawie 500 tys.

Czy restrykcyjne założenia co do emisji CO2 są w Polsce do zrealizowania? Czy Polska będzie musiała zrezygnować z węgla, a jeśli tak, to czym go zastąpić? Pyta Marek Poniedziałek

Od godz. 12:12 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462 a już teraz na komentarze na naszej stronie www oraz profilu na Facebooku.

Czy restrykcyjne założenia KE co do emisji CO2 są w Polsce do zrealizowania? Czy Polska będzie musiała zrezygnować z…

Opublikowany przez Radio Zachód Poniedziałek, 3 grudnia 2018

4 odpowiedzi na “Czy Polska będzie musiała zrezygnować z węgla?”

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.