W roku naszego jubileuszu, 65 -lecia – będziemy co wtorek wieczorem opowiadać o historii radia na Ziemi Lubuskiej. Przypominać naszych kolegów i koleżanki, ich głosy i audycje zatrzymane w czasie. To próba opisania świata i chęć sięgania pod podszewkę rzeczywistości, spisana na tysiącach kilometrów taśm, które na zawsze zostały w naszym archiwum. To banalne stwierdzenie ale prawdziwe, solą radia byli zawsze ludzie, słuchacze i zespół przygotowujący program. Nie zabraknie uśmiechu i wzruszenia, kiedy siebie lub naszych bliskich we wspomnieniach rozpoznamy. O 21.30 nadamy pierwszą zachowaną audycję pt. Muzyczne pozdrowienia spod winnic.
Ludzie, miejsca, wydarzenia w cotygodniowym cyklu „Czy mnie jeszcze pamiętasz”
Dobry Wieczór
Dobry wieczór , wszędzie zmiany i nowości techniczne , posłucham starym zwyczajem . Śliczne zdjęcie 🙂
O Jezu, jest pani. To się nie zmienia
1965 rok Pierwszy Festiwal – Konkurs i przewodniczącym Jury Władysław Szpilman , niespodzianka .
Witam , tak to ja w rzeczy samej cytując klasyka , miło mi 🙂
Wieczór klasycznie romantyczny i wspomnieniowy , jakiś sentyment do dawnych czasów w nas pozostał , może dlatego że młodsi byliśmy , i cała przyszłość przed człowiekiem . Wspomnienia też mogą dawać odrobinę radości , zwłaszcza te miłe.
Zielona Góra , zielone wino a jaki kolor miłości zakochania o tym współcześnie śpiewa Michał Szpak .Trochę szumi i trzeszczy dźwięk ale przyjemnie się słucha.
Nie wiem czemu ale teraz przypomniał się mi film -Mała Moskwa- i scena kiedy bohaterka śpiewała piosenkę Ewy Demarczyk …
Tradycje muzyczne dalej żywe w Radiu Zachód .
O Szpilmanie, prawda że niespodzianka – mówiłam
za opinię o foto, dziękuję 🙂
Wieczór z książkami to pochwalę się , czytam książkę Williama Stevensona – Vera Atkins Kobieta Szpieg – druga wojna światowa i sprawy polskie też się pojawiają , takie to były czasy . Dobrze udokumentowana historycznie , wspomnienia o jednostkach szpiegowskich angielskich rozsianych na terenie całej Europy, cichociemni , Krystyna Skarbek , Francja i tamtejszy Ruch Oporu . Obraz opuszczenia i odpuszczenia sobie prawa do decydowania o losie Polski po wojnie , zostaliśmy świadomie sprzedani Stalinowi jako zakładnicy drugiego frontu w Europie Zachodniej to była jedna z cen działań armii amerykańskiej , niestety.
O pamiętam te przegadane nocki i muzyczne przerywniki Nocne Marki 🙂
Prawda, jak to się dobrze wspomina?
Zapomniany zamek na pomorzu ? Wszystkie są skatalogowane , sypią się i raczej dobrze poznane ale w książkach wyobraźnia autora wszystko może .
Dobranoc. Dziękuję:)
O i jest coś o -love- jutro ma swoje święto zakochani a środa popielcowa , wyższość miłości i zakochania nad przeznaczeniem każdego człowieka . Dziękuję za audycję wspomnieniową i cieszę się że z archiwum Radia Zachód zostaną przypomniane ciekawe programy z przeszłości . Pozdrawiam i dobranoc 🙂