°C

Czy mnie jeszcze pamiętasz?

RADIOWIECZÓR

W roku naszego jubileuszu, 65 -lecia – będziemy co wtorek wieczorem opowiadać o historii radia na Ziemi Lubuskiej. Przypominać naszych kolegów i koleżanki, ich głosy i audycje zatrzymane w czasie. To próba opisania świata i chęć sięgania pod podszewkę rzeczywistości, spisana na tysiącach kilometrów taśm, które na zawsze zostały w naszym archiwum. To banalne stwierdzenie ale prawdziwe, solą radia byli zawsze ludzie, słuchacze i zespół przygotowujący program. Nie zabraknie uśmiechu i wzruszenia, kiedy siebie lub naszych bliskich we wspomnieniach rozpoznamy. O 21.30 nadamy pierwszą zachowaną audycję pt.  Muzyczne pozdrowienia spod winnic.

Ludzie, miejsca, wydarzenia w cotygodniowym cyklu „Czy mnie jeszcze pamiętasz”

 

17 odpowiedzi na “Czy mnie jeszcze pamiętasz?”

  1. Wieczór z książkami to pochwalę się , czytam książkę Williama Stevensona – Vera Atkins Kobieta Szpieg – druga wojna światowa i sprawy polskie też się pojawiają , takie to były czasy . Dobrze udokumentowana historycznie , wspomnienia o jednostkach szpiegowskich angielskich rozsianych na terenie całej Europy, cichociemni , Krystyna Skarbek , Francja i tamtejszy Ruch Oporu . Obraz opuszczenia i odpuszczenia sobie prawa do decydowania o losie Polski po wojnie , zostaliśmy świadomie sprzedani Stalinowi jako zakładnicy drugiego frontu w Europie Zachodniej to była jedna z cen działań armii amerykańskiej , niestety.

  2. O i jest coś o -love- jutro ma swoje święto zakochani a środa popielcowa , wyższość miłości i zakochania nad przeznaczeniem każdego człowieka . Dziękuję za audycję wspomnieniową i cieszę się że z archiwum Radia Zachód zostaną przypomniane ciekawe programy z przeszłości . Pozdrawiam i dobranoc 🙂

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy e-mail czy IP, uprawnionym organom.