°C

Czy dzieci i młodzież potrzebują edukacji seksualnej?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód

Polityczna burza po decyzji prezydenta Warszawy o przystąpieniu przez miasto do deklaracji LGBT+.

W podpisanym w lutym dokumencie prezydent stolicy zobowiązał się m.in. do wspierania działań na rzecz edukacji seksualnej zgodnej ze standardami WHO (treść), standardami które przewidują edukację seksualną już na bardzo wczesnym etapie rozwoju dzieci.

Nie milkną zarówno głosy ostrego sprzeciwu, jak i poparcia dla działań prezydenta Warszawy a temat ten, na dwa miesiące przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, zdominował w polską debatę publiczną.

Jak oceniają ten spór słuchacze Otwartego Mikrofonu? Czy polskie dzieci i młodzież potrzebują edukacji seksualnej? Czy niesie ona w Państwa ocenie zagrożenia dla rozwoju młodego pokolenia, czy też widzicie w niej pozytywy? Co w kwestii decydowania o tym powinno być pozostawione w gestii rodziców, a co należy powierzyć samorządowi, rządowi czy organizacjom reprezentujących mniejszości seksualne? Pyta Marek Poniedziałek

Zapis dźwiękowy audycji:

Od autora:

W związku z notorycznym i kolejnym pomawianiem przez jednego ze słuchaczy prowadzącego, przytaczam fragment udostępnionego wcześniej dokumentu, do którego odnosiłem się na antenie (str. 38):

Całość dokumentu pt. „Standardy edukacji seksualnej w Europie. Podstawowe zalecenia dla decydentów oraz specjalistów zajmujących się edukacją i zdrowiem” przygotowanego przez Biuro Regionalne WHO dla Europy i BZgA można znaleźć w linkowanym powyżej opracowaniu. Przypominam https://bit.ly/2UaECc7

☎ Na telefony czekamy od godz. 12:12 pod numerami: 68 324 22 55 i 801 327 462. Zachęcamy również do komentowania

Opublikowany przez Radio Zachód Poniedziałek, 11 marca 2019

Jedna odpowiedź do “Czy dzieci i młodzież potrzebują edukacji seksualnej?”

  1. Dzień dobry ,temat ważny ale ja tylko sie zastanawiam kto będzie prowadził te zajęcia i uczył ,ksiądz katecheta prowadzący nauki przedmałżeńskie . Specjaliści będą się musieli dokształcać , na dzień dzisiejszy brak takich osób ,odważnych i profesjonalnych w tym temacie . Ale wiedza szeroko pojęta o sferze seksualności jest potrzebna , ze względu na ochronę dzieci i ich świadomość tego co złe ,przed czym mają się chronić i jak unikać takich sytuacji które byłyby zagrożeniem dla nich. Wiedza o seksie jest zdobywana z różnych źródeł i jest ona różnej jakości . Seks szkodzi ????

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.