°C

Co dalej z zakazem handlu w niedziele?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód

Po ponad roku obowiązywania ustawy z dnia 10 stycznia 2018 roku "o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta oraz niektóre inne dni", Sejm i Rząd przystępują do analizy jej skutków społecznych i ekonomicznych.

Zwolennicy dalszego ograniczania handlu w niedziele i święta dążą do zaostrzenia przepisów w tej kwestii, a przeciwnicy takiego stanowiska proponują aby pracownicy sklepów mieli zagwarantowane dwie wolne niedziele w miesiącu.

W Otwartym Mikrofonie pytamy; Czy zakaz handlu powinien obowiązywać we wszystkie niedziele i święta? Pyta Adam Ruszczyński.

Od godz. 12:12 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462 a już teraz na komentarze.

Z handlem żadna, jedna, dwie, czy trzy w miesiącu? A może tak jak było?☎ Na telefony czekamy od godz. 12:12 pod numerami: 68 324 22 55 i 801 327 462. Zachęcamy również do komentowania

Opublikowany przez Radio Zachód Środa, 13 marca 2019

4 odpowiedzi na “Co dalej z zakazem handlu w niedziele?”

 1. Rodzina…. no właśnie. chcemy weekendy spędzać rodzinnie. Spędzać je na zakupach w centrach handlowych. Fajnie jest… tak, tylko czy dla wszystkich ? Czy ta osoba, która wstać musi o godzinie 6:00 aby dojechać do pracy po to, aby sprzedawać „rodzinom” ? A gdzie ich rodziny ?
  Dlaczego nie możemy spędzać czasu rodzinnie w restauracji, kinie, teatrze, na meczu – (i nie mówcie, że są chuligani, bo już nie stanowią takiego zagrożenia, jak kiedyś). – ?
  Wielokrotnie spoglądamy, jak jeden na Niemców, Holendrów, Belgów etc. – jak im się tam dobrze żyje, że również tak chcemy. Przypomnę więc, że tam wszystkie sklepy sa pozamykane w niedzielę ! Ludzie żyją, chodzą właśnie do restauracji, kina, jadą na biwak czy uprawiają ulubiony sport.
  Wzorując się na nich – bo tak chcemy żyć przecież – nie kupujmy w niedzielę.
  Co do ilości sprzedaży – tyle samo produktów się średnio sprzeda w ciągu 7 dniu, co przy otwartych sklepach….
  Szanuj innego, jak siebie samego….
  Wzorujemy się

 2. Dzień dobry , mój mąż pracuje 60 godzin tygodniowo i wcale nie dlatego ze lubi ,zwyczajnie musi , jako ojciec niepełnosprawnego ,dorosłego dziecka zwyczajnie musi , zarobić na darmowe pieluchomajtki,leki przeciwpadaczkowe ,rehabilitację , .. A w Holandii , Niemczech i innych krajach zachodniej Europy kawiarnie nie są samoobsługowe.

Do zakończenia ciszy wyborczej komentowanie na stronie zostało wyłączone. Zamieszczone komentarze pojawią się po zamknięciu lokali wyborczych w niedzielę, 26 maja 2019 r.