°C

Co dalej z zakazem handlu w niedziele?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód

Po ponad roku obowiązywania ustawy z dnia 10 stycznia 2018 roku "o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta oraz niektóre inne dni", Sejm i Rząd przystępują do analizy jej skutków społecznych i ekonomicznych.

Zwolennicy dalszego ograniczania handlu w niedziele i święta dążą do zaostrzenia przepisów w tej kwestii, a przeciwnicy takiego stanowiska proponują aby pracownicy sklepów mieli zagwarantowane dwie wolne niedziele w miesiącu.

W Otwartym Mikrofonie pytamy; Czy zakaz handlu powinien obowiązywać we wszystkie niedziele i święta? Pyta Adam Ruszczyński.

Od godz. 12:12 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462 a już teraz na komentarze.

Z handlem żadna, jedna, dwie, czy trzy w miesiącu? A może tak jak było?☎ Na telefony czekamy od godz. 12:12 pod numerami: 68 324 22 55 i 801 327 462. Zachęcamy również do komentowania

Opublikowany przez Radio Zachód Środa, 13 marca 2019

4 odpowiedzi na “Co dalej z zakazem handlu w niedziele?”

 1. Rodzina…. no właśnie. chcemy weekendy spędzać rodzinnie. Spędzać je na zakupach w centrach handlowych. Fajnie jest… tak, tylko czy dla wszystkich ? Czy ta osoba, która wstać musi o godzinie 6:00 aby dojechać do pracy po to, aby sprzedawać „rodzinom” ? A gdzie ich rodziny ?
  Dlaczego nie możemy spędzać czasu rodzinnie w restauracji, kinie, teatrze, na meczu – (i nie mówcie, że są chuligani, bo już nie stanowią takiego zagrożenia, jak kiedyś). – ?
  Wielokrotnie spoglądamy, jak jeden na Niemców, Holendrów, Belgów etc. – jak im się tam dobrze żyje, że również tak chcemy. Przypomnę więc, że tam wszystkie sklepy sa pozamykane w niedzielę ! Ludzie żyją, chodzą właśnie do restauracji, kina, jadą na biwak czy uprawiają ulubiony sport.
  Wzorując się na nich – bo tak chcemy żyć przecież – nie kupujmy w niedzielę.
  Co do ilości sprzedaży – tyle samo produktów się średnio sprzeda w ciągu 7 dniu, co przy otwartych sklepach….
  Szanuj innego, jak siebie samego….
  Wzorujemy się

 2. Dzień dobry , mój mąż pracuje 60 godzin tygodniowo i wcale nie dlatego ze lubi ,zwyczajnie musi , jako ojciec niepełnosprawnego ,dorosłego dziecka zwyczajnie musi , zarobić na darmowe pieluchomajtki,leki przeciwpadaczkowe ,rehabilitację , .. A w Holandii , Niemczech i innych krajach zachodniej Europy kawiarnie nie są samoobsługowe.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady NETykiety oraz przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia może przekazać na wniosek uprawnionych organów dane identyfikacyjne użytkowników, tj. adresy e-mail, adresy IP