°C

Chwasty polne w Polskiej Czerwonej Księdze Roślin

Fot. Zofia Popielecka

W Salonie Wystaw PGNiG można oglądać wystawę pt. "Maki i kąkole". Celem prezentowanych obrazów i fotografii jest zwrócenie uwagi na problem zanikania kolejnych gatunków chwastów polnych, które przez długie lata kojarzyły się z polskimi krajobrazami.

Działalność człowieka oraz postęp cywilizacyjny skutkują wymieraniem kolejnych gatunków chwastów polnych. Wiąże się to z zwalczaniem konkurentów roślin uprawnych. Coraz więcej gatunków pojawia się na liście w Polskiej Czerwonej Księdze Roślin. Biolog i fotograf Halina Ratyńska postanowiła na swoich fotografiach upamiętniać te rośliny, które od lat kojarzone są z Polskim krajobrazem.

 

 

Podczas wystawy, swoje obrazy zaprezentowała także Zielonogórska malarka Katarzyna Żok, która swoją twórczość ściśle wiąże z przyrodą. 

 

 

Dorota Mundry z Sali Wystaw PGNiG zaznacza, że jest to jedno z ważniejszych miejsc na mapie kulturalnej Zielonej Góry i województwa lubuskiego. Fotografie i obrazy obu Lubuskich artystek można oglądać do połowy sierpnia.

 

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy e-mail czy IP, uprawnionym organom.