°C

Bezkompromisowi pasjonaci

Agnieszka Mogilnicka fot. Kamvis.com

Życie bez pasji to strata czasu? Myślę, że tak właśnie jest. Pasja wprawia nas w ruch, podnosi, kiedy mamy wszystkiego dość i co najważniejsze - sprawia, że czujemy wszystko, od miłości, radości i spełnienia aż po nienawiść, złość czy niezgodę.

Bezkompromisowi pasjonaci w Między nami zwierzętami 13 czerwca 2018r.

Człowiek, który ma pasję i ta pasja wiąże się ze zwierzętami potrafi nawiązywać wspaniałe relacje i więzi nie tylko z domowym pupilem, ale w ogóle z przyrodą. 

Jest wrażliwy na  cierpienie, krzywdę, którą ludzie wyrządzają zwierzętom i przyrodzie. 

Taki przykład – kiedy ornitolożka Ewa Burda z Ptasiego Azylu dowiedziała się o kolejnym „uratowanym” podlocie sójki poczuła, że … ( czy to nadaje się do cytowania?)… złość poczuła, że kolejny ptak zginie dzięki niewiedzy i niefrasobliwości człowieka. A ponieważ ornitologia to jej pasja, wiadomo emocje biorą górę. Młoda sójka niestety nie przeżyła.

Agnieszka Malindowa – trenerka w szkole Kar Pe Team i zawodniczka obedience (sportowe posłuszeństwo) sama uważa się za „wariata”: 
„Jakby tak chcieć streścić nas jednym słowem to „wariaty” idealnie nas obrazuje. Każdy ma swojego świra. Razem to już Dom Wariatów. Stwierdzam jednak, że wyjątkowy dom. Udaje mi się, choć nie jest lekko pogodzić bycie matką dwójki dzieci ze startami w zawodach, uczestniczeniem czasem w seminariach”.

W audycji weźmie także udział biolog i edukator  – Sebastian Pilichowski, który zamienił swoje życie w nieustającą pasję do przyrody i opowie o upale w kontekście fauny i flory.

21:45 to kwadrans zarezerwowany na ukochane żurawiki  i opowieści dzikiej treści Piotrka Dziełakowskiego, który z pasją godną naśladowania (?) obserwuje i fotografuje wschowskie żurawie już przeszło 20 lat.

Na zdjęciu Agnieszka Malindowa z psem Pan Gazel Fot. Kamvis.com

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy e-mail czy IP, uprawnionym organom.