°C

5 zaskakujących świeżynek muzycznych na kolejny tydzień lata!

Universal Music Polska

Oj będzie się działo, będzie kołysało, będzie kontrowesyjnie i zaskakująco, będzie letnio i ... diabelnie gorąco. Oto sprawcy tej tygodniowej muzycznej mikstury!

JUSTIN TIMBERLAKE Soulmate

Kolejna singlowa odsłona z niezwykle udanego krążka ‚Man Of The Woods’.

 

 

PATRYCJA MARKOWSKA Lalka

‚Lalka’ to nie jest przyjemny utwór. To jeden z najbardziej gorzkich i bolesnych tekstów Patrycji Markowskiej. Którego słuchanie… sprawia przyjemność!
W głowie Artystki i reżysera Michała Pańszczyka pojawił się więc pomysł aby teledysk potraktować na przekór. Aby dokuczyć nieco podmiotowi lirycznemu i próbując wejść w skórę głównej bohaterki znaleźć ujście jej emocjom i rozwiązanie dla bezdyskusyjnie toksycznej sytuacja w której się znajduje.
Niepozorna i wciągająca w trans melodia stanowiąca główny motyw dla piosenki skutecznie hipnotyzuje słuchacza a interpretacja… Niech pozostanie dowolna…

 

JACEK STACHURSKY Angelina

Jacek Stachursky czaruje słuchaczy nowym singlem! ‚Angelina’ to piosenka w sam raz na lato, pełna słońca i emocji. ‚Angelina’ to również czarodziejka, która z pełną pasją rzuca urok na męskie serca…
Czarujący jest także teledysk, zrealizowany w gorących greckich sceneriach: w otoczeniu morza i gór, w wąskich południowych uliczkach, czy na willowych tarasach. Obraz nonszalancko nawiązuje wizualnie do kultowej ‚Sailor Moon’ – szalonej japońskiej animacji z lat ‘90.

 

 

PATRYK KUMÓR Skok Na Bank

Po intensywnym roku spędzonym w studiu Artysta wraca z autorskim singlem ‚Skok Na Bank’.
Utwór powstał przy współpracy Patryka z duetem producenckim Amber Revival z Berlina –Nettą Nimrodi i Arie Burshteinem.

„Doskonale pamiętam moment, w którym podjąłem decyzję aby napisać tą piosenkę. Czułem że pewien etap mojej muzycznej drogi jest już za mną i że jest to idealny moment, aby spojrzeć na swoją twórczość zupełnie z innej strony. ‚Skok Na Bank’ to utwór przełamujący ograniczenia, które sam sobie przez lata stawiałem. Takie piosenki powstają w mgnieniu oka. Chociaż zaczynając proces twórczy absolutnie nie wiedziałem jak się zakończy, to właśnie to jest esencją tworzenia muzyki. Bez kalkulacji, kompromisów z sobą samym i zbędnej analizy.”

Teledysk do utworu jest spójną wizualizacją kompozycji – minimalistyczne ujęcia, ograniczona liczba rekwizytów i delikatna kolorystyka uwidaczniają to, co najważniejsze w twórczości Patryka Kumóra – emocje.

 

 

SHAKIRA; MALUMA Clandestino

‚Clandestino’ to wspólny singiel kolumbijskich megagwiazd latynoskiego popu. Shakira i Maluma mają na koncie już kilka wspólnych utworów, w tym hit ‚Chantaje’ oraz pochodzący z albumu ‚El Dorado’ utwór ‚Trap’.

 

 

Jak głosować? Jeżeli podobają Ci się utwory prezentowane na naszej antenie, przez 24 godziny na dobę możesz na nie głosować, wysyłając SMS w trakcie ich trwania. W treści wiadomości wpisujesz RZ i wysyłasz swój głos pod nr 7148. Koszt to tylko 1,23 zł z VAT.

Jeśli głosujesz na inną piosenkę od prezentowanej, wysyłasz w dowolnym, wygodnym dla siebie momencie SMS, wpisujesz w treści prefiks RZ, a następnie tytuł nagrania i jego wykonawcę. Nowe propozycje możesz nam przesłać tą samą drogą, rozpoczynając wiadomość prefiksem RZ, bądź zgłaszać mailowo: lista@zachod.pl oraz drogą tradycyjną, wysyłając kartkę pocztową: RADIO ZACHÓD, ul. Kukułcza 1, 65-472 Zielona Góra z dopiskiem Mniej Więcej Lista.

Archiwalne wpisy, notowania i propozycje: http://archiwum.zachod.pl/wpisy/radio-zachod/audycje/mwl/

Mniej Więcej Lista to lista Twoich ulubionych piosenek emitowanych na antenie Radia Zachód. Możesz jej słuchać w sobotę między godz. 15.00 a 17.00.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady NETykiety oraz przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia może przekazać na wniosek uprawnionych organów dane identyfikacyjne użytkowników, tj. adresy e-mail, adresy IP