°C

Archeolodzy zapraszają do Świdnicy na Noc Muzeów

Fot. www.pixabay.com

Warsztaty tkackie, przygotowywanie biżuterii z masy szklanej, a także pieczenie podpłomyków i zabawy w parku - to tylko niektóre atrakcje przygotowane na tegoroczną Noc Muzeów przez Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza w Świdnicy.

Dyrektor placówki Arkadiusz Michalak podkreśla, że tematem przewodnim sobotniej imprezy będzie pradziejowa moda i związana z nią kultura:

 

Dyrektor Muzeum Archeologicznego w Świdnicy zapewnia, że w czasie Nocy Muzeów nikt z pewnością nie będzie się nudził.

– Przygotowaliśmy na ten dzień wiele atrakcji, zarówno dla młodszych, jak starszych gości – zaznacza Arkadiusz Michalak:

 

Do udziału w tegorocznej Nocy Muzeów zaproszono też uczniów z Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze, którzy przygotują specjalny pokaz mody sprzed wieków:

 

Oprócz tego w najbliższą sobotę Muzeum Archeologiczne w Świdnicy zaprasza też na bezpłatne zwiedzanie swoich ekspozycji, zabawy na świeżym powietrzu, pieczenie podpłomyków i ognisko w parku.

Początek świdnickiej Nocy Muzeów o godz. 16.00, a szczegółowy program imprezy na stronie internetowej: www.swidnica-muzeum.org.

 

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy e-mail czy IP, uprawnionym organom.