°C

A.Tuchowski prof. zwyczajnym

fot. Jakub Szymczyk / KPRP

7 marca br. dr hab. Andrzej Tuchowski z Instytutu Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego, z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, odebrał tytuł profesora nauk humanistycznych.

Prof. Tuchowski to muzykolog i kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu, którą ukończył uzyskując z wyróżnieniem dwa dyplomy w zakresie: teorii muzyki oraz kompozycji w klasie Ryszarda Bukowskiego. W latach 1981-82 jako stypendysta rządu brytyjskiego odbył muzykologiczne studia podyplomowe na uniwersytecie w Southampton (Wielka Brytania).

Profesor Tuchowski jest autorem czterech monografii oraz 80 artykułów i rozpraw poświęconych problematyce estetycznej i techniczno-kompozytorskiej muzyki XIX i XX wieku, publikowanych w Polsce, USA, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Belgii, Szwecji i Rosji.

Obecnie na Uniwersytecie Zielonogórskim pracuje 107 profesorów tytularnych (tzw. belwederskich) i 229 doktorów habilitowanych.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady NETykiety oraz przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia może przekazać na wniosek uprawnionych organów dane identyfikacyjne użytkowników, tj. adresy e-mail, adresy IP