°C

65 lat Polskiego Radia Zachód

W tym roku Radio Zachód świętuje swoje 65 urodziny. Regionalna rozgłośnia Polskiego Radia w Zielonej Górze rozpoczęła nadawania 22 lipca 1953 roku. Początkowo była to delegatura stopniowo rozszerzająca godziny nadawania, bo w końcu rozwinąć się do stacji jaką znać ją Państwo obecnie.

Lubuszanom towarzyszymy każdego dnia. W pracy i w drodze do niej, podczas codziennych domowych obowiązków i w podróży. Wszędzie tam gdzie docierają nasze fale radiowe i jest zasięg internetu. Bo radio się zmienia, dziś można je nie tylko usłyszeć, ale również zobaczyć.

Program radiowy przygotowuje zespół kilkudziesięciu dziennikarzy i realizatorów wspieranych przez radiową administrację. Jesteśmy tam gdzie dzieją się rzeczy ważne, mówimy o tym co istotne dla życia mieszkańców województwa.

Z okazji naszego jubileuszu, w najbliższą sobotę w Filharmonii Zielonogórskiej odbędzie się uroczysta gala, połączona z koncertem zespołu Lombard. Będzie to okazja do rozmów o radio, wspomnieniu tych, którzy stację tworzyli oraz święto zespołu, który każdego dnia stara się tworzyć najlepszy program w lubuskim eterze. 

Transmisji z wydarzenia będzie można posłuchać na 103 i 106 FM oraz www.zachod.pl. Tam także znajdziecie Państwo multimedia z wydarzenia.