°C

15 lat za zgwałcenie 8-latki

15 lat spędzi w więzieniu zwyrodnialec, który zgwałcił 8-letnią dziewczynkę i próbował zgwałcić dwie inne. Po roku zapadł nieprawomocny wyrok gorzowskiego sądu w tej sprawie.

Rok temu 21-letni Grzegorz Sz. uprowadził wracającą ze szkoły w Bierzwniku 8-latkę i dokonał na niej gwałtu. Policja skierowała do sprawy najlepszych i najbardziej doświadczonych funkcjonariuszy z KW w Gorzowie, którzy wspierali kolegów z powiatu strzelecko–drezdeneckiego. W czynności operacyjne zaangażowani również byli policjanci z województwa zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. Udało się im wytypować podejrzanego.

W nocy z 14na 15 września grupa policyjnych antyterrorystów zatrzymała 21-letniego Grzegorza Sz. Mężczyzna został zatrzymany kilkanaście godzin po ostatnim z przestępstw – gwałcie na ośmiolatce – w swojej rodzinnej, niewielkiej wsi w gminie Drezdenko.

Po roku zapadł wyrok w tej sprawie: 15 lat więzienia z możliwością warunkowego starania się o wyjście na wolność nie wcześniej niż po dziesięciu latach odsiadki. Oprócz tego 100 tys. zł zadośćuczynienia dla swojej ofiary i zakaz zbliżania się do niej przez 15 lat oraz kontaktowania się z nią. Ponadto 10-letni zakaz wykonywania praw publicznych. Wyrok gorzowskiego sądu nie jest prawomocny.

 

Do zakończenia ciszy wyborczej komentowanie na stronie zostało wyłączone. Zamieszczone komentarze pojawią się po zamknięciu lokali wyborczych w niedzielę, 26 maja 2019 r.